Aktivity predmetových komisií na marec a apríl,
ktorými je doplnený vyučovací proces počas alebo aj mimo neho
v školskom roku 2015/2016, po schválení na gremiálke dňa 29. 02. 2016.
Marec 2016
- Kurz finančného vzdelávania pre žiakov 2. ročníka T: 03., 04. 03. 2016
Z: PaedDr. Kušnírová M., RNDr. Kredátusová M., PhD.
- Ach ten čaj – posedenie pri samovare – 2. ročník T: 07. – 08. 03. 2016
Z: PhDr. Mattová I., PaedDr. Novosadová M.
- Lyžiarsky kurz pre žiakov III. OA T: 07. – 11. 03. 2016
Z: Mgr. Pališčák R.
- Hviezdoslavov Kubín – žiaci G4 T: 07. – 11. 03. 2016
Z: PK SJL - Zdravý životný štýl – prevencia pred civilizačnými chorobami – besedy pre žiakov 1. ročníka s lektorkou RÚVZ T: 07. – 11. 03. 2016
Z: RNDr. Mergešová T. - Krajské kolo biologickej olympiády – kategória A, B T: 08. 03. 2016
Z: Mgr. Kollárová M., RNDr. Mergešová T.
- Okresné kolo Pytagoriády – kategória P6 – P8 T: 09. 03. 2016
Z: Mgr. Blahútová K.
- Geografická olympiáda – krajské kolo T: 10. 03. 2016
Z: Mgr. Kazimírová Ľ.
- Účasť na Festivale francúzskych filmov v Prešove T: 10. – 31. 03. 2016
Z: Mgr. Bystrianska M., Mgr. Monoková J.
- Maslenica – predveľkonočné zvyky a obyčaje – III. OA, IV. OA T: 11. 03. 2016
Z: PhDr. Mattová I., PaedDr. Novosadová M.
- Chemická olympiáda – školské kolo kat. B T: 11. 03. 2016
Z: Mgr. Kobulská J.
- Hands on Particle Physics – International Masterclasses – PU Prešov – analýza reálnych dát z CERNu – III. B, III. D T: 11. 03. 2016
Z: PaedDr. Štefančínová I., Ph.D.
- American dream – divadelné predstavenie – SCALA – všetci žiaci okrem 4. ročníka
Z: PaedDr. Tobiášová Rovňáková Ľ. T: 15. 03. 2016
- Štúrovci – divadelné predstavenie – PKO – 1. ročník, I. OA, II. OA, III. OA, IV. OA
Z: PaedDr. Tobiášová Rovňáková Ľ. T: 16. 03. 2016
- Fyzikálna olympiáda – okresné kolo – kategória E, F – ABC Prešov T: 16. 03. 2016
Z: PaedDr. Štefančínová I., Ph.D.
- Tanečno-pohybová výchova pre žiakov 2. ročníka T: 16., 17. 03. 2016
Z: PaedDr. Tobiášová Rovňáková Ľ.
- Výchova k manželstvu a rodičovstvu – prednáška pre žiakov 3. ročníka T: 16., 17. 03. 2016
Z: PaedDr. Dudová Z.
- Finančná gramotnosť – Moderné nástroje platenia – beseda pre žiakov 3. ročníka
Z: PaedDr. Kušnírová M., RNDr. Kredátusová M., PhD. T: 16. 03. 2016 - Západný Balkán, Keňa očami vedcov – zaujímavé prednášky v spolupráci s PU – III. A, III. B
Z: Mgr. Vašková Ľ., Mgr. Mihaľáková N. T: 17. 03. 2016
- Exkurzia Bratislava – NBS, Prírodovedné múzeum, Slovnaft, SND T: 17. - 19. 03. 2016
Z: Mgr. Bystrianska M., PaedDr. Kušnírová M., RNDr. Kredátusová M., PhD. - Solivar – Deň otvorených dverí – triednická hodina I. A, IV. OA T: 19. 03. 2016
Z: PaedDr. Štefančínová I., Ph.D., PhDr. Pončáková K., Mgr. Kazimírová Ľ.
- Finančná olympiáda – druhé uzavreté kolo T: 15. 02. – 24. 03. 2016
Z: PaedDr. Kušnírová M.
- Klokan – organizácia matematickej súťaže T: 21. 03. 2016
Z: RNDr. Kredátusová M., PhD. - Aj Ty v IT – prednáška a workshop pre dievčatá 2. – 4. ročníka T: 21. 03. 2016
Z: Mgr. Čech P., RNDr. Mackovjaková Z. - Medziročníkový volejbalový turnaj – žiaci G4 a G8 T: 21. 03. 2016
Z: PK TŠV - Pisanka – veľkonočné tradície – výstavka prác žiakov – III. OA, IV. OA T: 21. – 22. 03. 2016
Z: PhDr. Mattová I., PaedDr. Novosadová M.
- Čo vieš o hviezdach – astronomická súťaž – okresné kolo – Hvezdáreň a planetárium Prešov
Z: PaedDr. Štefančínová I., Ph.D. T: 21. – 23. 03. 2016
- Matematická olympiáda – krajské kolo – kategória Z9 T: 22. 03. 2016
Z: Mgr. Blahútová K.
- Ukáž, čo vieš – žiacka vedecká konferencia – školské kolo – II. OA, IV. OA, I. B
Z: Mgr. Kobulská J., PaedDr. Štefančínová I., Ph.D. T: 23. 03. 2016
- Vzťahy – kamarátske, priateľské, partnerské, láska – besedy pre 2. ročník v spolupráci s CPPPaP
Z: RNDr. Mergešová T.
Apríl 2016
- Spievam po francúzsky – účasť na semifinále – Košice T: 01. 04. 2016
Z: Mgr. Bystrianska M., Mgr. Monoková J.
- Okresné kolo MO – kategória Z6, Z7, Z8 T: 05. 04. 2016
Z: Mgr. Blahútová K.
- Ukáž, čo vieš – celonárodná konferencia – národné kolo – Stará Lesná T: 07. – 08. 04. 2016
Z: Mgr. Kobulská J., PaedDr. Štefančínová I., Ph.D.
- Pátranie po poklade – účasť na súťaži – Košice T: 08. 04. 2016
Z: Mgr. Monoková J.
- Turnaj mladých fyzikov – fyzikálna súťaž – celoštátne kolo – Bratislava T: 10. – 13. 04. 2016
Z: PaedDr. Štefančínová I., Ph.D.
- Matematické sústredenie – príprava žiakov na krajské kolo MO B, MO C T: 11. 04. 2016
Z: RNDr. Krajňák M., PhD.
- Organizácia krajského kola MO – kategória B, C T: 12. 04. 2016
Z: PaedDr. Kušnírová M., RNDr. Kredátusová M., PhD., RNDr. Krajňák M., PhD.
- Náboj – matematická súťaž družstiev T: 15. 04. 2016
Z: PaedDr. Kušnírová M.
- Deň narcisov – finančná zbierka v priestoroch školy T: 15. 04. 2016
Z: RNDr. Mergešová T.
- Raymanov týždeň – netradičný týždeň na GJAR T: 18. – 22. 04. 2016
Z: všetci vyučujúci GJAR
- Dubnícke opálové bane - III. C a časť IV. OA T: 18. 04. 2016
Z: PaedDr. Dudová Z., Mgr. Kazimírová Ľ., PaedDr. Pavlovová T., Mgr. Gajdoš M.
- Aerobik fitness maratón – žiaci G4 a G8 T: 20. 04. 2016
Z: PaedDr. Novosadová M., PhDr. Mattová I.
- Návšteva v Archíve – žiaci 4. ročníka T: 20. 04. 2016
Z: PaedDr. Pavlovová T. - Chemická olympiáda – školské kolo kat. B T: 22. 04. 2016
Z: Mgr. Schlezingerová M.
- Girl’s Day – celosvetový deň žien v IKT – výber dievčat 2. ročníka T: 28. 04. 2016
Z: RNDr. Mackovjaková Z.
- Egghunting – veľkonočné tradície – žiaci prímy
Z: Mgr. Koščová M., Mgr. Vašková M.
- Noc v kostole
Z: Mgr. Gajdoš M.
Schválené na gremiálke riaditeľkou školy dňa 29. 02. 2016, upravené dňa 13. 04. 2016.
Zverejnené na nástenke v zborovni školy dňa 04. 03. 2016.