preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , EduPage GJAR , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

 

     V rámci Týždňa vedy a techniky sa dňa 11.11.2022 na Fakulte sociálnych vied UCM v Trnave konalo finálové kolo súťaže Olympiáda o Európskej únii.

     Záštitu nad podujatím prevzala predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsola a Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, partnerom tohto ročníka sa stala Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku, Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, europoslanci a Európsky dialóg.

     Do finálového kola postúpilo 8 najlepších tímov z celého Slovenska. Sme radi, že aj naša škola mala vo finále zastúpenie. Náš tím súťažil v zložení: Soňa Horňaková (3.B), Ema Lešková (3.B) a Maroš Hrbatý (3.A).

     Počas dvoch finálových kôl žiaci odpovedali na 30 otázok. Otázky boli formulované veľmi zaujímavou formou. Pri svojich odpovediach museli žiaci využiť nielen svoje vedomosti, ale dôvtip. Aj napriek tomu, že sa náš tím nestal absolútnym víťazom tejto súťaže, príprava na súťaž, vnútorná motivácia a nadšenie našich žiakov, boli ocenené. Celý tím sa zúčastní odbornej exkurzie v sídle európskych inštitúcií v Štrasburgu.

Soni, Emke a Marošovi srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.  

IMG 0830 zmensena

 

IMG 20221111 121841851 HDR zmensena

 

IMG 20221111 124047713 zmensena

 logo     logo      logo      logo     Facebook GJAR     Instagram
          GJAR     logo     logo    
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov