preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , EduPage GJAR , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

Očarujúce Benátky, Verona a Gardalandia

V dňoch od 15.-19.4. a 22.-26.4. 2024 sa uskutočnili zahraničné exkurzie, pri ktorých sme opäť spoznávali očarujúce Taliansko - tento školský rok s názvom Očarujúce Benátky, Verona a Gardalandia.

Od GJARka sme vycestovali v podvečerných hodinách a skoro ráno sme už čakali na typickú lodnú prepravu nazývanú vaporetto. Po krátkej plavbe sme dorazili na malebný ostrov Burano, kde nás uchvátili pestrofarebné domčeky a všadeprítomné kaviarničky. Po príjemnej prechádzke ostrovom sme sa lodnou hromadnou dopravou presunuli do Benátok, ktoré sú zapísané v UNESCO a Napoleon ich právom nazval „Salónom Európy".

Nasledovala pešia prehliadka po najvýznamnejších pamiatkach ako námestie a bazilika Svätého Marka, Dóžov palác, Ponte di Rialto a iné benátske mosty. Mali sme možnosť ochutnať znamenitú taliansku kuchyňu, vychutnali sme si raňajšie cappuccino, niekto si v kaviarni posedel s ristrettom či espressom v pravej talianskej atmosfére. Nikto však neodolal talianskej zmrzline.

Nasledujúci deň dopoludnia sme sa ešte túlali úzkymi uličkami Benátok a poobede sme sa presunuli do Verony - mesta známeho najmä vďaka tragickej láske Rómea a Júlie. Posledný deň našej exkurzie síce začal chladno a upršane v maličkom meste Peschiera di Garda, no o to viac sme boli vďačnejší, keď sa vyčasilo a my sme si užili adrenalínové jazdy v Gardalandii, v treťom najväčšom zábavnom parku v Európe. Spokojní, že sme videli krásny kút sveta, precvičili si zručnosti v cudzích jazykoch a upevnili vzťahy s ostatnými GJARkovcami, sme sa bezpečne vrátili do našej každodennej reality.

Ďakujeme rodičom a vedeniu školy, že nám umožnili absolvovať túto exkurziu a tešíme sa ďalšie budúce spoločné zážitky.

Fotogaléria

obr004


logo     logo      logo      logo     Facebook GJAR     Instagram
          GJAR     logo     logo    
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov