preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , EduPage GJAR , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

Naše úspechy

Vo štvrtok 21. 3. 2024 sa v Košiciach uskutočnilo semifinále súťaže Spievam po francúzsky 2024.

Našu školu reprezentovala Veronika Kováčová z 1.B triedy v sprievode školskej kapely v zložení Dávid Mrúz, David Činčera, Sophia Mária Bašová a Peter Christian Hagyari.

V kategórii od 15 do 17 rokov získali 2. miesto a divokú kartu poroty - postup do celoslovenského kola, ktoré sa bude konať 3. mája 2024 v Banskej Bystrici. Súťaž organizuje Francúzska aliancia BB a Francúzsky inštitút v Bratislave.

Srdečne blahoželáme! PK CJ

obr1

obr1

obr1

obr1

obr1

obr1

obr1

obr1

Na pôde Prešovskej univerzity sa dňa 19.03.2024 sa konalo KK GEO v kategóriách B a Z. Naša škola mala zastúpenie v kategórii B a Z.

Výsledky:

Kategória B:
1.miesto LADISLAV KUŠNÍR, 4.A - postup na celoslovenské kolo a absolútny víťaz súťaže

Kategória Z:
19. - 21. miesto TOMÁŠ JAČIŠIN, 3.A
22.- 30. miesto JAKUB FEDORKO, 05.A
31. - 34. miesto JAKUB ANDRAŠČÍK, 3.A a MATYAS DZURICA, tercia
57. - 58. miesto ADAM SEDLÁK, 3. A

Ďakujeme všetkým chlapcom za vzornú reprezentáciu a Lackovi želáme veľa geografického šťastia v Banskej Bystrici.

go2

V dňoch 6. 3. – 9.3. 2024 prebehlo na pôde Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave celoštátne kolo Chemickej olympiády kategórie A, na ktorom sa rozhodovalo, kto bude tento rok zastupovať Slovensko na medzinárodnej úrovni v Rijáde. Zároveň išlo o významný, 60. jubilejný, ročník chemickej olympiády.

Súťaže sa tento rok zúčastnilo 50 žiakov z 28 škôl Slovenska, pričom sa súťažilo v dvoch kategóriách. Našu školu reprezentovala Tamara Kucháriková z oktávy, ktorá sa umiestnila na 13. mieste a získala možnosť zabojovať o postup do medzinárodného kola.

Slávnostné vyhodnotenie prebehlo v Zrkadlovej sieni v Primaciálnom paláci.

Tamare srdečne blahoželáme, ďakujeme za reprezentáciu školy a želáme veľa úspechov!

Tamata Kucharikova

Dňa 23. januára 2024 sa Tadeáš Havír (2.A) zúčastnil krajského kola Olympiády v informatike (najvyššie kolo). Umiestnil sa na 2. mieste a je úspešným riešiteľom tejto súťaže.

Tadeášovi blahoželáme a prajeme mnoho ďalších úspechov nielen v oblasti programovania.

 

Dňa 5.3.2024 sme sa zúčastnili súťaže Re-power Camp v Košiciach. Táto súťaž je organizovaná spoločnosťou Ja Slovensko, ktorá zastrešuje mimo iného aj školské firmy (program aplikovanej ekonómie) a jedným z organizátorov bola aj spoločnosť Unicredit.
Organizácia tejto súťaže nás milo prekvapila - najprv sme boli rozdelení do zmiešaných tímov, tak sme mali rýchly teambuilding, aby sme sa trošku spoznali a hneď sme sa vrhli na riešenie problému. Témou tohto ročníka bolo zlepšenie kvality života a taktiež motivácia pre mladých ľudí ostať na Slovensku, téma nám veľmi blízka. Po vypracovaní návrhov následne každý tím odprezentoval svoj nápad pred odbornou porotou.
Táto súťaž nám toho dala určite veľa, naučili sme sa mnoho nových vecí, preverila našu schopnosť pracovať v tíme, prezentačné zručnosti aj kritické myslenie. Okrem skvelej skúsenosti sme si odniesli domov aj 3.miesto (tím s Evou Máriou Duždovou 7.OA)
Ďakujeme za túto možnosť reprezentovať GJARko a tešíme sa na ďalšie. :D
(Júlia Berežňáková 3.C, Natália Potočňáková 3.C, Eva Mária Duždová 7.OA, Emma Korkobcová 7.OA, Peter Pribiš 7. OA, Zuzana Tomášová 3.B pod vedením pani učiteľky Mackovjakovej)

re-power_camp_050324_garadice.jpg

Viac fotografii ...


logo     logo      logo      logo     Facebook GJAR     Instagram
          GJAR     logo     logo    
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov