preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , EduPage GJAR , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

CHALLENGE: Chcem byť SMART

Čas realizácie: január 2021 - jún 2021

Zameranie projektu: Rozvíjanie digitálnych zručností a zvyšovanie záujmu o informačné technológie Z-generácie. Inovácia vyučovania s využitím mikro:bitov.

Získaním grantu Nadácie Pontis, ENTER pre školy 2020 – Digitálna generácia sme nadobudli možnosť ponúknuť žiakom prístup k aktuálny trendom v oblasti programovania s hardvérom, ktorý spája rozvoj algoritmického myslenia žiakov s rozvojom mäkkých zručností, spolupráce v tíme i manažovania času.
Získané sady mikro:bit sme využili na hodinách informatiky v nižších ročníkoch osemročného gymnázia (sekunda, tercia, kvarta) a v piatich skupinách starších žiakov, pri základoch programovania. Počas hodín žiaci interaktívnou, hravou formou získali programátorske skúsenosti, ktoré následne tvorivo využili vo svojich mikro:projektoch.

Ďalšie plánované aktivity s mikro:bitmi sa nám zatiaľ nepodarilo kvôli obmedzeniam pandemickej situácie COVID-19 zrealizovať. Programovanie s hardvérom chceme dať do povedomia v nasledujúcom školskom roku aj ostatným žiakom na štvorročnom i osemročnom štúdiu gymnázia počas hodín programovania v Pythone, či aktivít počas Europe Code Week, Raymanovho týždňa alebo špeciálne navrhnuté aktivity pre dievčence v rámci GJAR Girl's day.

 

micro:projekty žiakov


logo     logo      logo      logo     Facebook GJAR     Instagram
          GJAR     logo     logo    
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov