preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , EduPage GJAR , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

Naše úspechy

V mesiacoch február až máj prebiehali na našom gymnáziu zaujímavé workshopy zamerané na online bezpečnosť. Toto rovesnícke vzdelávanie bolo súčasťou projektu Cyber Security Girl, ktorý realizovala organizácia Aj Ty v IT.

Workshopy boli určené pre žiakov prímy, sekundy, tercie, kvinty a prvých ročníkov, ktorí mali možnosť dozvedieť sa viac o hrozbách internetu a osvojili si praktické zručnosti v oblasti kyberbezpečnosti. Prostredníctvom interaktívnych aktivít sa študenti oboznámili s témami ako bezpečné používanie internetu, ochrana osobných údajov, rozpoznávanie podvodov a kybernetických útokov. Rôzne scenáre a praktické cvičenia im umožnili lepšie pochopiť riziká online sveta a naučili ich, ako sa chrániť pred kybernetickými hrozbami.

Našimi Security Girls boli Katarína Badžanová (6.OA) a Olívia Kaňuščáková (1.B), ktoré sa stali ambasádorkami projektu a viedli jednotlivé workshopy. Katka a Olívia, samy študentky gymnázia, dokázali nadchnúť svojich spolužiakov a sprostredkovať im dôležité informácie o bezpečnosti na internete. Ich zapojenie do projektu bolo príkladom, ako môžu rovesníci motivovať a vzdelávať svojich spolužiakov. Workshopy mali veľký úspech a zožali pozitívne ohlasy nielen od študentov, ale aj od pedagógov.

Katka a Olívia svojím nasadením a prístupom inšpirovali ostatných a prispeli k zvýšeniu povedomia o kybernetickej bezpečnosti na našej škole. Tento projekt nám pripomína, že byť informovaný a vedieť sa chrániť v online prostredí je dnes dôležitejšie než kedykoľvek predtým.

Dúfame, že podobné iniciatívy budú pokračovať aj v budúcnosti a že sa ich zúčastní ešte viac študentov.

 video ...

 

 

 

 

 

 

Žiaci v tohtoročnej š.f. GARADIČE prekonávali, počas roka 2023 / 2024, mnoho menších i väčších výziev. Podarilo sa im však úspešne vystupovať po pomyselných schodoch k ich vysnívanému cieľu.

Čo sme počas fungovania zažili, ako sa nám darilo v podnikaní si pozrite vo videu alebo vo výročnej správe.

 

Slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva v Prešove sa opäť nieslo v noblesnej atmosfére oceňovania výnimočných osobností, ktoré si prevzali verejné ocenenia mesta Prešov. Po siedmykrát v histórii mesta boli odovzdané všetky verejné ocenenia – Cena mesta Prešov, Cena primátora mesta, Opálové zrnko a Čestné občianstvo mesta Prešov na Slávnostnom zasadnutí MsZ mesta Prešov v stredu 5. júna 2024.

Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov získalo cenu

za dlhoročnú prácu v oblasti vzdelávania a výchovy detí a mládeže,

za svedomitú a kvalitnú prácu so žiakmi vo výchovno-vzdelávacom procese,

za prípravu mladých ľudí do života, za významný podiel na rozvoji prešovského školstva

a za reprezentáciu mesta Prešov doma i v zahraničí.

Cena mesta Prešov sa udeľuje fyzickým osobám, právnickým osobám a kolektívom za vynikajúce tvorivé činy a dlhoročný mimoriadny prínos pre rozvoj mesta Prešov vo všetkých oblastiach spoločenského, hospodárskeho a kultúrneho života. Výtvarné dielo, ktoré ocenení dostávajú, je dielom sochára Mgr. art. Jaroslava Drotára.

Článok k udalosti

Cena mesta Prešov

Cena mesta Prešov

Cena mesta Prešov

Cena mesta Prešov

 

International Junior Science Olympiad (IJSO) je každoročná vedecká súťaž pre žiakov vo veku do 15 rokov. Je to jedna z medzinárodných vedeckých olympiád, v ktorých žiaci riešia úlohy z fyziky, chémie a biológie súčasne. 

Náročný boj o možnosť reprezentovať Slovenskú republiku v medzinárodnom kole sa konal 26.5. - 31.5. 2024 v Bratislave. Súťažiaci museli zvládnuť náročné úlohy z fyziky, biológie a chémie. Našu školu sa v celoštátnom kole reprezentovali:

Radovan Štefančín (kvarta) - 14. miesto

Stela Palenčárová (tercia) - 23. miesto

Radovanovi a Stele ďakujeme za reprezentáciu školy, blahoželáme k výsledkom a želáme veľa elánu a úspechov!

Dňa 15. mája 2024 sa konalo krajské kolo Fyzikálnej olympiády v kategóriách B,C a D v Bardejove.

Úspechy našich žiakov v danej súťaži:

Kategória B:

          PASTOREK, Tadeáš (3.a) - 2. miesto (úspešný riešiteľ)

          KOLESÁR, Ján (3.b) - 4. miesto

 

Kategória C:

          HAVÍR, Tadeáš (2.a) - 1. miesto (úspešný riešiteľ)

          KOVAĽ, Matej (2.b) - 4. miesto (úspešný riešiteľ)

          KANDERA, Krištof Max (2.b) - 6. miesto

 

Kategória D:

           JAMBRICH, Marek (kvinta) - 3. miesto (úspešný riešiteľ)

           FARKAŠOVSKÝ, Matúš (1.b) - 6. miesto (úspešný riešiteľ)

           PRIKLER, Richard (kvinta) - 11. miesto

         

Všetkým súťažiacim blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

PK chémia, fyzika a biológia

 


logo     logo      logo      logo     Facebook GJAR     Instagram
          GJAR     logo     logo    
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov