preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , EduPage GJAR , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

Vieme myslieť kriticky?

Vybraní žiaci 4. ročníka, ktorí sme si vybrali voliteľný predmet Seminár z občianskej náuky, sme sa zúčastnili interaktívnej prednášky pod názvom Ako správne kriticky myslieť. Konala sa v Štátnej vedeckej knižnici a viedla ju pani Zuzana Labašová z občianskeho združenia ŽIVICA. Interaktívnymi metódami, hlasovaním pomocou dvojfarebných lístkov alebo analýzou videí, sme sa dozvedeli niečo o efektoch stádovitosti a tradície, o stereotypoch a predsudkoch. Spoznali sme aj schému, ako pomocou kritického myslenia zo získaných informácií správne zaujať stanovisko. Na záver v hre Kahoot sme posudzovali rôzne fotografie a rozhodovali, či sú faktom alebo fikciou.
Táto prednáška sa nám veľmi páčila, bola zaujímavá, rozšírila naše vedomosti v oblasti psychológie a orientácie v dnešnom svete plnom informácií.

Ladislav Kušnír 4.A

kriticke myslenie


logo     logo      logo      logo     Facebook GJAR     Instagram
          GJAR     logo     logo    
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov