preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , EduPage GJAR , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

Milí priatelia nie len informatiky a informačných technológií,

dovoľuje si Vás informovať, že registrácia na 10. ročník súťažnej konferencie Junior Internet je spustená.Ak patríte k učiteľom alebo žiakov, ktorých by táto súťaž zaujímala a tvoria web stránky, aplikácie, blogy so zaujímavým obsahom, radi píšu, táto správa je určená práve Vám.

Zaujíma Vás tvorba webstránok, blogov, grafiky, aplikácií či textov? Prihláste sa do jednej zo siedmich súťažných kategórií Junior Internetu so svojím projektom a ukážte, čo je vo Vás!

Novinkou v roku 2015 je kategória JuniorBLOG, v ktorej sa hodnotí predovšetkým myšlienka, originalita a forma podania (napr. blogy, fotoblogy, videoblogy, ...). Od 16. 1. 2015 je na webovej stránke projektu Junior Internet (JI) http://www.juniorinternet.sk/ spustená registrácia internetových projektov žiakov základných a stredných škôl zo Slovenska. So svojimi webovými projektmi sa môžete registrovať do 20. 2. 2015.

Junior Internet sa už tradične uskutoční počas mesiaca knihy a internetu v dňoch 20. - 21. marca 2015 v Bratislave. Propozície a ďašie informácie nájdete na stránke súťažehttp://www.juniorinternet.sk/web/index.php?option=com_content&view=article&id=144&Itemid=1491.

Pre súťažný ročník JI 2015 sú vyhlásené nasledovné súťažné kategórie:

 • JuniorWEB - do kategórie môžete prihlasovať vlastné webové stránky, webové aplikácie, vlastné CMS umiestnené na internete, ktoré ste vyvinuli/naprogramovali.
 • JuniorBLOG (novinka) - do kategórie môžete prihlasovať vlastné blogy, fotoblogy, videoblogy, teda stránky/kanály, kde sa nachádza Váš jedinečný autorský obsah bez ohľadu na tému. Na rozdiel od kategórie JuniorWEB sa primárne nehodnotí vývojová/programátorská časť, ale obsah a forma.
 • JuniorDESIGN - do kategórie môžete prihlasovať grafické návrhy webových stránok, aplikácií, plagátov, korporátny dizajn a akékoľvek iné elektronické grafické práce umiestnené na internete (raster/vektor/3D).
 • JuniorTEXT - do kategórie môžete prihlasovať texty na vyhlásenú tému "Kto vlastne som? Európan, Slovák alebo oboje?". Slohový útvar je ľubovoľný. Rozsah súťažného textu musí byť minimálne 1000 znakov. Text musí byť umiestnený na internete s uvedením jeho autora.
 • JuniorERB - do kategórie môžete prihlasovať webové stránky, internetové služby a projekty umiestnené na internete so špecifickým obsahom. Kategória je určená službám pre mestá, obce, regióny, turistické miesta či štátnu a verejnú správu.
 • JuniorAPP - do kategórie môžete prihlasovať funkčné mobilné aplikácie pre tablety a smartfóny.
 • JuniorLEARN - do kategórie môžete prihlasovať nekomerčné webové stránky poskytujúce vzdelávací obsah, web určený pre výučbu s hodnoverným obsahom, tzv. e-learningové projekty.

S pozdravom Dávid Richter

** Programový koordinátor projektu Festival vedy a techniky a Junior Internet **

AMAVET - Asociácia pre mládež, vedu a techniku mimovládna, nezisková a vzdelávacia organizácia pre deti a mládež

** AMAVET Hagarova 4 831 52 Bratislava Slovenská Republika ** T: 02/44 87 23 31 M: 0948 345 177


logo     logo      logo      logo     Facebook GJAR     Instagram
     GJAR     logo     logo    
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana, Mudroňova 20, Prešov