preskočiť navigáciu klávesové skratky hlavná stránka , aktuálne oznamy , mapa stránok , mapa webového sídla , kontakt , dokumenty školy , fotogaléria , prijímacie konanie , prehlásenie o prístupnosti , EduPage GJAR , úspechy , webmail pre zamestnancov a žiakov školy ,
   

Naše úspechy

 

ÚzS Slovenského Červeného kríža aj v tomto školskom roku zorganizoval súťaž prvej pomoci Družstvá prvej pomoci 2017. Zapojila sa aj naša škola a DPP, ktorého členmi boli: N. Lakata (1. D), M. Tančinová (3. C), S. Tarkovičová (2. A), O. Lukáč (2. D), I. Guzová (2. A) a A. Plavčan (2. D), sa umiesnili na 1. mieste! Srdečne gratulujeme a tešíme sa, že máme takých vynikajúcich a spoľahlivých záchranárov.

Fotogaléria

 

 

 

IQ olympiáda, celoštátne kolo, 15. 05. 2017, Oravský hrad

  

Súťaž IQ olympiáda je určená pre žiakov druhého stupňa ZŠ a prvého stupňa osemročných gymnázií (príma až kvarta). Tento rok sa konal jej 7. ročník, no 1. ročník v rámci celého Slovenska.

Cieľom súťaže je preverenie schopnosti logicky uvažovať, spoznanie pamäťových schopností žiakov, samostatného vyvodenia logického úsudku či schopnosti rýchleho uvažovania,  umožňuje svojim riešiteľom využiť vlastnú kreativitu pri riešení súťažného zadania. Logické úlohy, z ktorých IQ olympiáda pozostáva, pokrývajú celú škálu intelektových schopností a mapujú nadanie v rôznych oblastiach (napr. verbálne schopnosti, matematické schopnosti, priestorovú orientáciu, praktickú inteligenciu, vrodenú logiku, kreativitu, pamäť, funkčnú gramotnosť).

Z vyše 14 tisíc detí, zo 706 škôl z celej republiky, ktoré sa zapojili do tejto súťaže si vo finále svoju inteligenciu a šikovnosť v zaujímavých viac ako 90 úlohách overilo 60. GJAR malo  zastúpenie v dvoch žiakoch. V záverečnom, finálnom hodnotení Zuzana Miškaňová, tercia skončila na 21. miesteMichal Vorobel, kvarta na 43. mieste. Už len prebojovať sa do finále v tejto náročnej súťaži je veľkým úspechom, o to viac nás teší umiestnenie účastných žiakov.

 

Zuzka a Mišo srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

 

 

Výsledky, finále 2017

Fotografie si môžete pozrieť na facebookovej stránke súťaže

 

 

V celoštátnom kole BIO v časti teoreticko – praktickej sa na 4. mieste ako úspešný riešiteľ umiestnila Alexandra Romanová zo 4.D. Získala aj cenu dekana Prírodovedeckej fakulty UK v Bratislave za najlepšie realizovanú praktickú časť a je v užšom výbere na medzinárodné kolo biologickej olympiády. Srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.

 

Dňa 28. 03. 2017 sa družstvo chlapcov našej školy zúčastnilo finále okresného kola vo florbale  SŠ, do ktorého sa prebojovali po víťazstve v skupine.

Po výsledkoch vo finále GJAR – Gymnázium sv. Mikuláša 3:0 , GJAR – Obchodná akadémia 3:2,  GJAR - SŠ Ľ. Podjavorinskej  1:2  chlapci  obsadili celkové 2. miesto.

K dosiahnutému výsledku chlapcom blahoželáme a za reprezentáciu školy ďakujeme.

Fotogaléria z podujatia

obr09

 

 

V piatok 28. apríla 2017 sa uskutočnilo regionálne kolo - východ  IQ olympiády.

 

Z GJAR-ka do celoštátneho kola postúpili:

  • Miškaňová, Zuzana, tercia
  • Vorobel, Michal, kvarta

 

Blahoželáme a prajeme veľa úspechov v celoštátnom kole.

 

 

Výsledková listina.


logo     logo      logo      logo     Facebook GJAR     Instagram
          GJAR     logo     logo    
© 2013 Gymnázium Jána Adama Raymana, Prešov
Správca obsahu a technický prevádzkovateľ webového sídla: Gymnázium Jána Adama Raymana