Naše úspechy
Výsledky krajského kola Olympiády v nemeckom jazyku 2018
Dňa 13.02.2018 sa v Poprade konalo krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku 2018, na ktorom nás úspešne reprezentovali dievčatá:
Lucretia Wittnerová (4.C) - 3. miesto
Nina Mizeráková (V.OA) - 4. miesto
Dievčatám srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu!
PK CJ
Úspešný žiak
Dňa 12. 02. 2018 sa konalo KK olympiády v španielskom jazyku - kategória B.
Vynikajúce prvé miesto obsadil žiak 1. B triedy Tomáš Čorej, ktorý zároveň postúpil na celoštátne kolo, ktoré sa bude konať v Bratislave.
Za vzornú reprezentáciu školy ďakujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.
Objavujeme čaro chémie
Tento rok sme sa po prvýkrát zúčastnili celoslovenskej chemickej súťaže Objavujeme čaro chémie, ktorej vyhlasovateľ a organizátor je Združenie učiteľov chémie. Jej cieľ je prostredníctvom zážitkovej formy učenia vzbudiť u žiakov záujem o chémiu a rozvíjať ich prírodovednú gramotnosť.
Zuzana Marcinová (žiačka sekundy) získala ČESTNÉ UZNANIE za úspešnú účasť v I. kategórii s prácou Prebudenie draka .
Zuzane blahoželáme, tešíme sa s ňou a tešíme sa na ďalší ročník súťaže a ďalšie zaujímavé pokusy.
Geografická olympiáda - Krajské kolo
Dňa 9. 2. 2018 sa uskutočnilo na pôde Prešovskej univerzity 46. kolo KK GEO.
V kategórii "Z" spolu súťažilo 56 žiakov. V silnej konkurencii sa našim žiakom darilo:
Víťazom KK GEO sa stal Adrián Verčimák, 4. A. Víťazstvom si zabezpečil postup na celoštátne kolo GEO, ktoré sa bude konať v Bratislave.
Aj ďalší naši žiaci dosiahli veľmi peké umiestnenie:
8. miesto Peter Gonda, 4.D
16. miesto Samuel Karaš, 3.D
19. miesto Dominik Barnišin, 3.D
38. miesto Tatiana Vaľková, 3.C
Za vzornú reprezentáciu školy ďakujeme a Adriánovi Verčimákovi prajeme veľa geografických úspechov na celoštátnom kole.
Krajské kolo MO - kategória A
Dňa 16. januára 2018 sa konalo krajské kolo Matematickej olympiády - kategória A.
Z celkového počtu - 29 súťažiacich - bolo úspešných 7 žiakov.
Sme veľmi radi, že aj naši žici boli úspešnými riešiteľmi.
Umiestnenie našich žiakov:
Michal Barnišin (4.C) - 3. miesto,
Dávid Pásztor (2.A) - 3. miesto,
Michal Lelák (3.A) - 6. miesto,
Emil Lelák (3.A) - 7. miesto.
Všetkým srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.